Perşembe: Louis Vuitton’un 2005 Bahar Çantaları’na

bir ode, Marc Jacobs’un Louis Vuitton’da yaratıcı yönetmen olarak görevinden ayrılacağına dair haberler, moda dünyası şok oldu. Markadaki 16 yıllık görev süresi boyunca tasarımcı, ev için çanta satışlarını hızlandıran yepyeni bir Vuitton estetiğinden sorumluydu. Jacobs, Pop-Art görselleri ve sıçrayan grafikleri ile sonsuza dek biliniyor, bu da markayı sonsuza dek izlemesine yardımcı oldu ve hayranları Marc Jacobs döneminden çantalar için özlem duydu. Hayranlar artık Ghesquiere altında Vuitton’u biliyor olsa da, Jacobs’un çıkışı sırasında, birçok kişinin Marc sonrası Jacobs Louis Vuitton’u düşünmesi zordu.

Jacobs, yol boyunca bir dizi çanta mega hit tasarlayarak çok sayıda özel proje ve işbirliği sorumluydu. Evin yaşadığı muazzam büyümenin büyük bir kısmı, Dümen’deki Jacobs zamanına atfedilebilir. Tarihi ev kodlarını alıp onları yeni ve modern bir şekilde dönüştürebildi.

2005 ilkbaharında Jacobs, zengin dokularda ve 2000’lerin dönemi siluetlerinde enerjik bir renkli çanta koleksiyonunu piyasaya sürdü. Koleksiyon, büyük ölçüde el çantası dünyasında bir kot devresine ve ikonik Takashi Murakami kiraz baskısına yol açan denim çantaları içeriyordu. Eğlenceli ve bazen sınırda kitschy (ama mümkün olan en iyi şekilde) çantalar 2000’lerin ortalarında öfke idi ve bu çantalar kendim dahil birçok kişi ile yankılandı. Denim çantaları istek listemin en üstünde idi ve markanın Uma Thurman’ın oynadığı 2005 Bahar Reklam kampanyası yatak odalarıma alçalıydı. Bugün aşağıdaki koleksiyondan çantalara bir göz atıyoruz. Bu koleksiyondan sonra hala şehvet ediyorsanız, yeniden satış pazarında bol miktarda Murakami Serisi çantası var

Bu 2000’lerin ortalarında simgeleri hatırlıyor musunuz?

\

[Livingly.com aracılığıyla görüntüler]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts