CC 142: Klasikler Toplayıcı

Bugünün dolap itiraflarını taksitinde, on yıl bir buçuk yıldır çanta toplayan bir hemşire pratisyeni ile sohbet etmek için Boston’a gidiyoruz. Her şeyi başlatan satın alma, klasiklerin bu sevgilisinin 26 yaşındayken takıldığı bir Gucci Diana çantasıydı. Şimdi, Chanel ve Dior’dan favorilerle gerçekten dikkat çekici markaları kapsayan 20 tasarımcı çantadan oluşan bir koleksiyon topladı.

Bu etkilenmeyen, unapologetic koleksiyoncu, neyi sevdiğini ve onun için gerçekten neyin işe yaradığını satın almaya inanıyor. Covid izolasyonunun ve zor bir yılın normalden daha fazla çanta alımına yol açtığını itiraf ederken, CC 142 bir gün çanta satın alma bütçesi belirlemeyi umuyor ve nihayet Pangersece’a ulaşmış gibi hissediyor. Bununla birlikte, olumlu bir yön, CC 142’nin sürdürülebilirlik nedenleriyle ikinci el satın alma olasılığı çok daha yüksektir, bu da hepimizin daha iyi olmaya devam edebileceği bir şeydir. Bazı çarpıcı Chanels resimleriyle aşağıdaki CC’nin tamamını okuyun!

Kendi itirafınızı paylaşın!

Temeller

Yaş: 41
Cinsiyet kimliği: kadın
Yer: Boston, MA
Meslek: Hemşire Uygulayıcısı
Endüstri: Sağlık Hizmetleri
Maaş: 180.000 dolar
Hanehalkı Geliri: 180.000 dolar

Çantalar

PurseForum üyesi misiniz? Numara

Kaç çantanız var? 20 tasarımcı ve 7 çağdaş.

Koleksiyonunuzda hangi çantalar var?

1997 Kuzu derisinde 24K altın ve büyük CCS ile siyah Chanel jumbo flep

1991 Beyaz Chanel Kapitone Küçük Tek Kapak

Lady Dior mini ekstra siyah mat

Orta Lady Dior Silver Chrome ve Allık Pembe (Vintage 2007)

Vintage Dior Saddle Bag Rasta Edition

Ysl zarfı büyük – allık ve siyah

Chanel Extra Mini

Chanel Mademoiselle Satchel Plum (2004)

Chanel Medium CF Pembesi

Chanel Jumbo CF Kırmızı

Chanel Boy Bag Siyah

Chanel dikdörtgen mini flep metalik mor

Chanel ayarlanabilir kayış kare mini flep – kabarcık sakız pembesi

YSL Uptown Tote Patent Deri (Vintage) ve Daha Yeni Model

YSL kabarcık çantası

MCM Neon Pembe Sırt Çantası

Gerisi Kate Spade ve Tory Burch çantaları

Koleksiyonunuzun değeri ne kadar? 40.000 dolar

En pahalı çantanız nedir? Chanel Jumbo CF

Koleksiyonunuzdaki en önemli markalar veya parçalar nelerdir? Benim Dior Extra Black Patent Mini benim en sevdiğim çanta. Çok kadınsı bir çantanın sinirli yan yana gelmesini seviyorum.

İlk tasarımcı çantanızı kaç yaşını aldınız ve neydi? 26, bir Gucci Diana çantası.

Bir sonraki satın almak istediğiniz belirli bir çanta var mı? Fendi ilk debriyaj için ölmektir.

Özel bir duygusal değeri olan belirli bir çanta var mı? Liseyi bitirdiğim yıl yapılan vintage Chanel çantam. O zamanlar aşık olduğum 90’lardan itibaren ikonik Chanel’i seviyorum.

Çantalarınızın insanların sizi veya nasıl davrandığınızla ilgili algılarını değiştirdiğini düşünüyor musunuz? Evet, lüks parçalardan hoşlanmayan insanlar, başkalarını etkilemek için onları giymediğimiz/satın almadığımız fikrini geçemiyorlar, ancak kendimize sevinç ve mutluluk getirmek.

Covid’den beri çanta taşıyan alışkanlıklarınız değişti mi? Hayır. Her zaman küçük ve orta boy çantaları sevdim ve bu değişmedi.

Alışveriş

Ne sıklıkla yeni çantalar alıyorsunuz? Covid’in ilk yılında, aşırı bir yıl olan 6 torba aldım ama can sıkıntısından kaynaklanıyordu. Ortalama 1-3x yıl.

Coronavirus pandemi alışveriş alışkanlıklarınızı mı yoksa lükse karşı genel tutum değiştirdi mi? Sürdürülebilirlik için ikinci elden satın alma olasılığım daha yüksek.

En çok hangi mağazalarda sık sık kullanıyorsunuz? Bloomingdales, Neiman Marcus ve Saks.

Hiç ikinci el çantalar satın aldınız mı? Kullanılmış nereden satın alıyorsunuz? FashionPhile, Yoogis Closet veya Vintage Armoire için çok fazla saat geçiriyorum.

Yeni alımlar için ödeme yapmak için eski çantalar satıyor musunuz? Bazen ama nadiren. Farklı nedenlerle tüm çantalarımı seviyorum. [Ama ara sıra] Fashionphile.

Daha fazla çanta satın almak için hiç toplumsal baskı hissettiniz mi? Hayır çünkü bireysel tarzıma konuşan şeyleri satın alıyorum ve klasik ve zamansız parçaları tercih ediyorum.

Çanta satın alım yatırımlarınızı düşünüyor musunuz? Hayır. Chanel ve Dior’dan daha vintage parça için bir tat alıyorum. Yeni sürümlerin işçiliği karşılaştırılamaz.

Satın alma kararlarınızı kim etkiler? Ben mi.

Satış Önlisans İlişkileri alışverişiniz için etkili mi? Numara.

Neden yeni bir şey almanın ötesinde alışverişten hoşlanıyorsunuz? Bir çantanın benden önce seyahat ettiği yolculuğun tadını çıkarmak.

Görünüşünüz, etnik kökeniniz veya cinsiyetiniz nedeniyle bir mağazada veya butikte daha düşük bir hizmet aldığınızı hiç hissettiniz mi? Numara.

Para

Çantalarınız için kim ödüyor? Yaparım.

Çanta alımlarınız için bir bütçe ayırıyor musunuz? Hayır ama bunu bir gün yapmaya çalışıyorum.

Tabu konuları

Bir tasarımcı öğesini karşılayamadığınız için hiç sahte satın aldınız mı? Kasıtlı olarak değil ama 20 yıl önce sahte olabileceğinden şüphelendiğim bir lüks deneyimim olmadan önce çevrimiçi bir eyer çantası sipariş ettim, bu yüzden ondan kurtuldum.

Önemli olanlardan satın alımları hiç gizlediniz mi? Boşandım, bu yüzden hayır ama evlendiğimde kocam şikayet edemedi, faturalar Exubera’dan önce ödendiğindenNT kendi paramla satın alıyor.

Bir çantayı karşılamak için yaptığınız en çılgın şey nedir? İnanılmaz iş yapan deri cerrahlarla onlardan bir proje yapma planları ile daha düşük fiyatlarla gerçekten sevdiğim çantalar satın aldım.

Alışverişin hiç bir sorun olduğunu düşünüyor musunuz? Hiç bir alışveriş bağımlılığı ile mücadele ediyormuş gibi hissettiniz mi? Eskiden düşünürdüm ama sanırım hayatımın çoğunda beyaz bir çanta özlemden sonra çanta barışı buldum.

Kalanı

Başka pahalı hobiler veya tutkular var mı? Ayakkabı, makyaj ve kıyafetleri seviyorum.

Eklemek istediğiniz başka bir şey var mı? Bir kez yaşıyorsun. Seni ne mutlu ediyorsa onu yap. Kimsenin size zor kazanılan paranızın tadını nasıl çıkaracağınızı söylemesine izin vermeyin.

Kendi itirafınızı paylaşın!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts