Moda Haftası 2009: Balenciaga

Ve şimdi, tamamen farklı bir şey için… Balenciaga Sonbahar 2009, geçmişte Nicolas Ghesquiã¨re’dan gördüğümüz ultra yapılandırılmış, fütüristik, zaman zaman en minimalist koleksiyonlardan kesinlikle büyük bir ayrılış bir kaç yıl. Bu güçlü Parisli kıyafetler hakkında uzaylı bir şey yok ve bu sadece çok yönlü bir tasarımcı Ghesquiã¨re’nin ne olduğunu ve olmaya devam edeceğini kanıtlamaya hizmet ediyor. O kadar yapılandırılmış kıyafetler yapabilen herkes, sadece onlara bakmak, duruşumu ve ipek elbiselerimi o kadar titiz ve havadar olarak geliştirir ki, tüm gün boyunca tembellik etmek istiyorum, Balenciaga’nın ana şirketinin ona ödediği para değerinde. Bir tek işlem midilli, belli ki değil.

Bu koleksiyon, Paris’e taşınmak, sol bankada küçük bir daire bulmak ve bu şeyleri tasarlayan ve giyen insanlar kadar şaşırtıcı gibi davranmamı istiyor. Açıkçası değilim ve Fransızca bir yalama konuşmuyorum, ama bir kız hayal edebilir ve bu kıyafetlerin tam olarak bana yaptığı şey bu. Burada her Paris vesilesiyle bir kıyafet var – güzel dökümlü ipek etek ve pantolonlu ışıltılı üstler, sarılı bellere sahip güzel kıyafetler, sıvı ipek kanatları olan kadife ceket elbiseleri ve havadan dökümlü baskılı hafif safralı elbiseler. Ara sıra normal pantolon var, ancak bir çift erkek giyim pantolonu kadar banal bir şey hakkında çok düşünmek için çok fazla çarpıcı şey var. Koleksiyon da bana 1940’ları hatırlatıyor, ancak Prada Savaşı koleksiyonundan tamamen farklı bir şekilde-bunlar, II.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts

Bir önceki geceBir önceki gece

Miami’deki Dadeland Mall’da yeni özel Saks koleksiyonunu önizledikten sonra, çanta tasarımcısı ve iyi dostum Rebecca Minkoff ile takılmaktan zevk aldık. Rebecca, ortak çantayı ve megs’i çantadan sonra özel bir satın